Kupno pojazdu z auckji dealerskich i wyprzedaży bankowych

 

Czym są Aukcje Dealerskie i Wyprzedaże Bankowe?
Są to ogromne giełdy samochodowe na które mają wstęp tylko licencjonowani dealerzy. Odbywają sie kilka razy w tygodniu, każdego dnia inne samochody! Na takiej aukcji, w zależności od jej rodzaju i wielkości, wystawianych do licytacji jest od 4 do 10 tys. aut!  
To tu amerykańscy dealerzy kupują auta, zanim wstawią je na auto-handle lub wyślą w inny zakątek świata.
 
Skąd pochodzą samochody wystawione do licytacji?
Około 70% procent z nich to zarekwirowane przez banki auta za niespłacanie rat pożyczki. Dużą zaletą tego, oprócz ceny jest fakt, że przy samochodach tych nie było nic ”kombinowane”, żaden szanujący się bank nie pozwoli na tego typu proceder. Około 20% to pojazdy po-leasingowe, natomiast ostatnie 10% pochodzi od dużych firm, które ogłosiły bankructwo.

 

PROCES ZAKUPU SAMOCHODU Z AUKCJI DEALERSKICH I WYPRZEDAŻY BANKOWYCH
1)      W pierwszej kolejności należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i podać jak najwięcej danych dotyczących samochodu który zamierzają Państwo sprowadzić tj:
- marka samochodu (np. Mercedes)
- model samochodu (np. S 600)
- rocznik
- przebieg w milach lub kilometrach
- informacje dodatkowe np. rodzaj silnika, kolor, wyposażenie, itp.
2)      W przeciągu 48 godzin otrzymają Państwo e-maila z  średnimi cenami, za które możemy taki samochód zakupić
3)      Jeśli odpowiadają Państwu zaproponowane przez nas ceny, skontaktuje się z Państwem (telefonicznie) nasz przedstawiciel w celu omówienia szczegółów transakcji i wyjaśnienia wszelkich wątpliwości
4)      Wysyłamy podpisaną umowę w dwóch egzemplarzach. Po podpisaniu jej, klient wysyła jeden egzemplarz na podany  adres.
5)      Po otrzymaniu przez nas podpisanej umowy klient wpłaca na amerykański rachunek depozyt (kaucję) - 15% szacowanej wartości samochodu lecz nie mniej niż $1200
6)      Przystępujemy do wyszukania samochodu dla Państwa z ponad 20 tys samochodów dostępnych każdego tygodnia. Przeciętnie zajmuje to nie dłużej niż 1-2 tygodni. Przesyłamy zdjęcia auta.
7)      Gdy dealer jest już na aukcji dokładnie sprawdza auto. Nasza firma współpracuje z fachowcami z wieloletnim doświadczeniem, którzy dołożą wszelkich starań aby wybrać dla Państwa jak najlepszy samochód. Kładziemy na to bardzo duży nacisk, dobro klienta jest dla nas najważniejsze. Kupujemy auta tylko z ‘‘zielonej linii’’ , czyli takie, które pozytywnie przeszły inspekcję aukcyjną. Sprawdzenie między innymi polega na: 
·         Przeglądzie ekspertyzy CAR-FAX (amerykański system ewidencji pojazdów i ich histori) – nie musisz sie obawiać że kupisz przysłowiowego ‘’kota w worku’’. W USA każdy samochód ma prowadzoną swoją historię – takie jest PRAWO. Dzięki temu dowiemy sie ilu miał właścicieli , czy jest bezwypadkowy, poznamy jaki miał stan licznika ( pozwoli nam to wykluczyć możliwość jego przekręcenia), czy jest samochodem z fabrycznymi usterkami itp.
·         Ogólnym przeglądzie przez jednego z naszych doświadczonych mechaników
8)      Następnie dealer dzwoni do klienta i dokładnie opisuje auto: zadrapania, stan wnętrza itp. Gdy Państwa decyzja jest pozytywna przystępujemy do zakupu, jeśli warunki na to pozwolą klient może uczestniczyć (telefonicznie) w licytacji.
9)      Po udanym zakupie pozostała kwota musi wpłynąć na nasze konto w przeciągu 48 godz. W przypadku przegranej licytacji depozyt przechodzi na poczet kupna samochodu na następnej aukcji lub na życzenie klienta zostaje mu zwrócony.
10)   Przygotowujemy cała dokumentację i auto zostaje przetransportowane do portu, z którego zostaje wysłane do Gdyni lub Bremenhaven w Niemczech. Na specjalne życzenie możemy zorganizować dostawę pod dom.
11)   Gdy  samochód dotrze do Polski (lub Niemiec) musi przejść odprawę celną, koszta z tym związane ponosi klient.
12)   Po odprawie celnej pojazd jest gotowy do rejestracji.

 

 

Wyślij do nas zapytanie:

(tj. wersja, kolor, wyposażenie)

 

Zarejestruj mnie

Rodzaj transakcji:


kg lbs


 
Rodzaj przesyłki do Polski:
Koszt przesyłki: - USD
Nasza prowizja: - USD
Łącznie w USD: USD
Łącznie w PLN: PLN
Nr zamówienia:

1 USD = 3.5036 PLN
Stan na dzień dzisiejszy.

Marcin: Pełen profesjonalizm,doskonały kontakt na każdym etapie realizacji zamówienia,polecam.

więcej opinii

Płatności obsługuje serwis Platnosci.pl: